miliweb.eu

Zpětné odkazy neboli backlinks. Co to je? A jak to může pomoci SEO?

Miliweb pole kytiček

Co jsou zpětné odkazy - backliks?

Zpětný odkaz je proklik nacházející se na cizím webu, který odkazuje na vaše stránky.
Naopak by to bylo tak, že na vašich stránkách napíšete blog a uvedete zdroj svých informací s proklikem na webové stránky zdroje. 

Tato, zdá se jednoduchá věc je jedním z důležitých hodnotících faktorů SEO – podpůrným krokem, který můžete udělat pro své webové stránky, aby se zobrazovaly ve vyhledávačích na lepších pozicích uživatelům, jenž vyhledávají odpovědi na své otázky.  

Čím více zpětných odkazů na vaše stránky máte, tím více se stáváte důvěryhodnějšími a ukazujete tak užitečnost vašeho webu.

Jinými slovy, Google určuje, jak vaše stránky bude zobrazovat ve svém vyhledávači. Zpětný odkaz je pro to jedním z klíčových faktorů.

Ale pozor, má to také svá pravidla! Google se za ta léta tak vyšperkoval, co do rozpoznání toho či onoho, takže to není jen tak jednoduché.

Například dříve se běžně používaly kvanta klíčových slov v barvě pozadí. Běžnému uživateli nebyly zobrazeny, ale Gooogle měl materiál pro vyhodnocení. Na to už přišel a takovou činnost penalizuje!

Zpětný odkaz, který získáte by měl být relevantní k obsahu. pokud tedy vaše kamarádka prodává vaničky pro děti a vy napíšete blog o žaluziích, Google rozpozná, že tyto témata spolu nesouvisí. A dá vám -1. 🙂

Jak takový zpětný odkaz získat?

Je možné, že máte nějaké dodavatele, nebo jste součástí katalogu. Také můžete oslovit spřízněné weby a nabídnout vzájemné prolinkování atd. atd. 

Miliweb pole kytiček

Žádoucí a nežádoucí zpětné odkazy

Kromě žádoucích zpětných odkazů existují také nežádoucí zpětné odkazy.

NEŽÁDOUCÍ ZPĚTNÉ ODKAZY

Jsou to zpětné odkazy, které mohu zkreslit vaše sttistiky nebo dokonce poškodit váš web

Jak zkontrolovat zpětné odkazy a jak je eliminovat si přečtěte zde.

KONTAKT