MiliWeb logo

Proč mám vědět, co je to konverze ?

KONVERZE - TO FAKT CHCETE!

Proč mám vědět, co to je konverze?
Pokud máte webové stránky, nebo jen jednu přistávací stránku na prodej produktů nebo služeb je dobré vědět, co dělá uživatel, když se k vám odkudkoli proklikne.

Proč?

Protože tak zjistíte jak kvalitní je tato vaše stránka a může vám pomoci ji vylepšovat a vylepšovat až se stane tou skvělou prodejní stránkou, jakou jste si vždy přáli. Tedy začne opravdu prodávat.

Přistávací stránka je totiž váš virtuální prodavač, který prodává váš produkt. Pokud tam máte omrzlou, životem zkoušenou starou pannu, nebo nafoukaného suchara, který není zrovna přívětivý, pravděpodobně nic neprodáte.

Teď zpátky k těm konverzím. Konverze je vámi požadovaná činnost, kterou uživatel internetu udělá, může to být například vyplnění formuláře pro příjem newsletterů, vyplněná přihláška na váš webinář, nebo prostě prodej produktu.

Na obrázku níže vidíte, v ukázkovém účtu Google Analytics, co vše udělal uživatel, než se dostal k samotnému nákupu:

Taková konverze se vypočítává v procentech, to je tedy konverzní poměr a je to poměr všech návštěvníků za určité období, k počtu těch uživatelů, kteří konverzi provedli.

Tedy pokud váš web navštíví denně 1000 návštěvníků a z toho 10 z nich provede konverzi, máte konverzní poměr 1%. Vydělíte počet těch, kteří provedli konverzi počtem všech návštěvníků  10 : 1000 = 0,01 = 1%.

Jaký je váš konverzní poměr, si můžete změřit v bezplatných měřících nástrojích od Google – Google Analytics nebo Google Ads, poté co tam nastavíte ty cíle (konverze), které potřebujete.

Na obrázku níže vidíte konverzní poměr v elektronickém obchodě v ukázkovém účtu Google Analytics:

konverze v Google Analytics

Většinou platí, že pokud máte konverzi menší než 1%, je to špatný a je třeba vylepšovat.
Optimálně se snažtě mít co nejvyšší 5% – 10%  i více!

Hodně štěstí při konverzení!

Milada

Milada Nováková

Miliweb

milada@miliweb.eu
+420 777 711 763