miliweb.eu

Jak přidat url čili web stránku do vyhledávače seznam?

Na co to je?

Možná to nevíte, ale webové stránky a jejich podstránky musí vyhledávač nejdříve zaregistrovat – indexovat. Až ve chvíli, kdy jsou vaše stránky indexované mohou je uživatelé ve vyhledávačích najít.  

Existuje mnoho vyhledávačů, nejčastěji používané u nás v ČR jsou Google a Seznam.cz.

 a Co to znamená v praxi?

Máte například stránky s názvem www.mojezahrada.cz. Kdyby někdo chtěl vidět konkrétně vaši stránku a nevěděl, zda máte cz nebo net nebo cokoli jiného na konci, zadá do vyhledávače moje zahrada. To mu ale vyjedou jako výsledky všechny stránky, které mají tuto frázi jako klíčové slovo a ani se tak nemusí jmenovat, navíc tu vaši stránku jim vyhledávač nenabídne. To prostě znamená že o vaší stránce vyhledávač neví nebo není pro něj hodnotná.

Zda o vaší stránce vyhledávač ví zjistíte tak, že zadáte do vyhledávání site: + vaši url např.: site:mojezahrada.cz (u googlu tak udělejte v anonymním okně, což ostatně doporučuji, pokud budete vyhledávat cokoli – viz obrázek níže)

anonymní okno

Pokud jde o seznam.cz můžete svou stránku přidat ručně na této adrese https://search.seznam.cz/pridej-stranku

zde zkopírujte url své webové stránky a potvrďte. Napište si do deníčku, kdy jste tak učinili. Za pár dní běžte opět na seznam a znovu zadejte site:…(viz výše) vaše stránka ba se již měla objevit.

Pro google existuje skvělý nástroj zdarma Google Search Conzole, kde můžete své stránky dát k indexaci.

Milada Nováková

Miliweb

milada@miliweb.eu
+420 777 711 763