miliweb.eu

MOJE PRVNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Jak může pomoci vašemu podnikání?

tvorba webovych stranek

Moje první webové stránky

Byla jsem na mateřské dovolené, ale je to patrně nějaká chyba, protože snad žádná maminka nemůže říct, že je to dovolená.
Člověk je zápřahu 24 hodin denně a za nějakou dobu má pocit, že už ani není člověk, ale stroj. Jediné co to vyvažuje je pohled na miminko, to pak z vás spadne veškerá únava a vyčerpanost. V té době jsem cítila potřebu se z té jednotvárnosti vymanit.
Tak jsem začala psát o tom, co cítím a jak vše prožívám a ten zpětný pohled na můj život mi pomáhal cítit se opět jako člověk z masa a kostí. Pak mě napadlo, že bych své články mohla zveřejnit, kdysi jsem měla blog na I dnes a v Reflexu, takže to pro mě byl přirozený další krok.

No jo, ale kde to zveřejnit, dávat to na tyto blogy se mi nechtělo. Tak jsem začala uvažovat, že si udělám webové stránky. Našla jsem si na internetu platformu Webnode, která poskytovala prostor pro webové stránky zdarma. To se mi samozřejmě líbilo, tak jsem se do toho pustila.

Ze začátku to bylo dost náročné, zorientovat se v administraci, jak co funguje.

Upřímně? Chce to prostě trpělivost. A nevzdávat to!

To bylo v roce 2012 a stránky, které jsem nazvala „Návrat k duši“ jsou aktivní dodnes. Sice už tolik nepíšu, protože se k tomu nedostanu, ale lidé je stále navštěvují.
No a to byla další otázka, která mě zajímala:

Jak zjistit a měřit návštěvnost mého webu?

Když přijdou uživatelé na můj web, jak dlouho se tam zdrží?

Jde to vůbec někde zjistit?

Jde a já to tehdy nevěděla.

Takovou službu poskytuje zdarma nástroj od Googlu – Google Analytics.

Najdete tam soustu dat, měření a statistik týkajících se vašich webových stránek.

Nastavení není až tak těžké, je třeba si něco nastudovat. Pokud si chcete GA nastavit na svůj web napsala jsem o tom podrobný návod krok za krokem na mém blogu.

To je další věc, nyní se věnuji tvorbě webových stránek a k tomu používám platformu wordpress, která je také zdarma, navíc na rozdíl od Vebnode, je možné v této platformě instalovat zdarma pluginy (nástroje), které vám s ledasčím pomohou. Pro propojení wašeho webu s Google Analytics slouží plugin Site Kit by Google – Analytics, Search Console, AdSense, Speed, pomocí kterého si můžete nainstalovat nejen Google Analytics, ale také Google Search Console, Google Tag Manager.

No, a o těchto dalších chytrých nástrojích napíšu jindy.

Milada Nováková

Miliweb

milada@miliweb.eu
+420 777 711 763